SJ6008V1TP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SJ6008V1TP
JLCPCB Part #
C17486923
Package
TO-251AA
Description
-40℃~+150℃ 1.5V 1.6V 20mA 600V 8A TO-251AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS