SJ6006DRP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SJ6006DRP
JLCPCB Part #
C17399012
Package
TO-252
Description
-40℃~+150℃ 1.5V 1.6V 15mA 600V 6A 6mA TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS