SJ4016NRP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SJ4016NRP
JLCPCB Part #
C3613994
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.5V 1.6V 16A 30mA 400V 75mA TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS