S8016RATP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
S8016RATP
JLCPCB Part #
C17488366
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1 SCR 1.4V 1.5V 150mA 25A 50mA 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS