S6008NS2RP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
S6008NS2RP
JLCPCB Part #
C17228582
Package
TO-263
Description
-40℃~+110℃ 1.6V 600V 6mA 800mV 8A TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS