S6008DS4RP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
S6008DS4RP
JLCPCB Part #
C3614569
Package
TO-252(DPAK)
Description
-40℃~+110℃@(Tj) 1.6V 100uA 5mA 600V 800mV 8A TO-252(DPAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS