S6008DS2RP
MFR.Part #
S6008DS2RP
JLCPCB Part #
C3614176
Package
TO-252(DPAK)
Description
-40℃~+110℃ 1.6V 200uA 600V 6mA 800mV 8A TO-252(DPAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS