S6006DS3RP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
S6006DS3RP
JLCPCB Part #
C17557428
Package
TO-252
Description
-40℃~+110℃ 1.6V 500uA 600V 6A 800mV 8mA TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS