QJ8016NH3RP
MFR.Part #
QJ8016NH3RP
JLCPCB Part #
C3614014
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.3V 16A 20mA 35mA 800V TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS