QJ8012NH5RP
MFR.Part #
QJ8012NH5RP
JLCPCB Part #
C3613972
Package
TO-263AB(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.3V 12A 35mA 40mA 800V TO-263AB(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS