Q8016NH6TP
MFR.Part #
Q8016NH6TP
JLCPCB Part #
C17456577
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 16A 70mA 800V 80mA TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS