Q6008LH4TP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
Q6008LH4TP
JLCPCB Part #
C151651
Package
TO-220
Description
-40℃~125℃ 1.3V 15mA 35mA 400mW 600V 83A@50Hz 8A TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS