P6KE600A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
P6KE600A-B
JLCPCB Part #
C3711679
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 512V 570V 600W 750mA 828V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS