MCR310-10G
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
MCR310-10G
JLCPCB Part #
C151645
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+110℃ 100A@60Hz 10A 2.2V 200uA 6mA 750mW 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS