L6008V8TP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
L6008V8TP
JLCPCB Part #
C17491923
Package
TO-251
Description
-40℃~+110℃ 1.3V 10mA 20mA 600V 8A TO-251 Thyristors (SCR)/Modules ROHS