L6008D8RP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
L6008D8RP
JLCPCB Part #
C17184133
Package
TO-252
Description
-40℃~+110℃ 1.3V 10mA 20mA 600V 8A TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS