BTB12-600TW3G
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
BTB12-600TW3G
JLCPCB Part #
C3615103
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+110℃@(Tj) 1.3V 10mA 126A@60Hz 12A 5mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS