BTA16-800CW3G
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
BTA16-800CW3G
JLCPCB Part #
C151646
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1.1V 1.55V 16A 170A@60Hz 1W 35mA 50mA 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS