8.0SMDJ75CA
MFR.Part #
8.0SMDJ75CA
JLCPCB Part #
C1977557
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 156.3V 5uA 66.2A@8/20us 75V 8kW@10/1000us 92.1V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS