8.0SMDJ16A
MFR.Part #
8.0SMDJ16A
JLCPCB Part #
C1984183
Description
-65℃~+150℃ 16V 17.8V 26V 307.7A 8kW@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS