5.0SMDJ140CA-T7
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5.0SMDJ140CA-T7
JLCPCB Part #
C1851343
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 140V 166.5A@8/20us 172V 292.1V 5kW@10/1000us 5uA Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS