5.0SMDJ140A-T7
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5.0SMDJ140A-T7
JLCPCB Part #
C3711839
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 140V 156V 166.5A@8/20us 292.1V 5kW 5uA IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS