5KP90CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP90CA-B
JLCPCB Part #
C1667484
Description
-55℃~+175℃ 111V 146V 2uA 34.9A@10/1000us 5kW@10/1000us 90V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS