5KP6.5CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP6.5CA-B
JLCPCB Part #
C3714201
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 11.2V 2mA 455.4A 5kW 6.5V 7.22V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS