5KP220A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP220A-B
JLCPCB Part #
C1669606
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 12A@10/1000us 220V 270V 2uA 425V 5kW@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS