5KP210A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP210A-B
JLCPCB Part #
C1665946
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 15.5A@10/1000us 210V 258V 2uA 349.5V 5kW@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional - ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS