5KP18CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP18CA-B
JLCPCB Part #
C3711083
Description
-55℃~+175℃ 174.7A 18V 20V 29.2V 2uA 5kW Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS