5KP170A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP170A-B
JLCPCB Part #
C1665970
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 12A@10/1000us 170V 209V 275V 2uA 5kW@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS