5KP16CA-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP16CA-HR
JLCPCB Part #
C3714435
Description
-55℃~+175℃ 16V 17.8V 196.2A 26V 2uA 5kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS