5KP16A-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP16A-HR
JLCPCB Part #
C3714010
Description
-55℃~+175℃ 16V 17.8V 196.2A 26V 2uA 5kW IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS