5KP160CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP160CA-B
JLCPCB Part #
C3714122
Description
-55℃~+175℃ 160V 178V 19.7A 259V 2uA 5kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS