5KP15CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP15CA-B
JLCPCB Part #
C1667482
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 15V 18.5V 209A@10/1000us 24.4V 2uA 5kW@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS