5KP150A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP150A-B
JLCPCB Part #
C3698457
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 150V 167V 21A 243V 2uA 5kW IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS