5KP13CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP13CA-B
JLCPCB Part #
C3701763
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 13V 14.4V 21.5V 237.2A 2uA 5kW Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS