5.0SMDJ90A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5.0SMDJ90A
JLCPCB Part #
C1975731
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 100V 146V 34.3A 5kW@10/1000us 5uA 90V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS