5.0SMDJ36CAS
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5.0SMDJ36CAS
JLCPCB Part #
C1974052
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 2uA 36V 44.2V 58.1V 5kW@10/1000us 75.1A@8/20us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS