5.0SMDJ12A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5.0SMDJ12A
JLCPCB Part #
C126819
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 12V 14.7V 19.9V 252A 5kW@10/1000us 800uA IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS