3.0SMCJ8.5CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
3.0SMCJ8.5CA
JLCPCB Part #
C3718157
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 14.4V 208.3A 20uA 3kW 8.5V 9.44V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS