3.0SMCJ40CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
3.0SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C3719159
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 2uA 3kW 40V 44.4V 46.5A 64.5V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS