3.0SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
3.0SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C3718655
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 2uA 36V 3kW 40V 51.6A 58.1V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS