3.0SMCJ16CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
3.0SMCJ16CA
JLCPCB Part #
C3718128
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 115.4A 16V 17.8V 26V 2uA 3kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS