1.5KE6.8CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE6.8CA
JLCPCB Part #
C412501
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 10.5V 144.8A 1mA 5.8V 6.45V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS