1.5KE400A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE400A-B
JLCPCB Part #
C1667115
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 274V 342V 420V 5.5A@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS