1.5KE12CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE12CA-B
JLCPCB Part #
C1665798
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 10.2V 12.6V 16.7V 5uA 91A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS