1.5SMC68CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMC68CA
JLCPCB Part #
C5342217
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 16.5A 16.5uA 58.1V 64.6V 92V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS