1.5SMC51CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMC51CA
JLCPCB Part #
C5342229
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 21.7A 21.7uA 43.6V 48.5V 70.1V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS