1.5SMB68CA
MFR.Part #
1.5SMB68CA
JLCPCB Part #
C1850431
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 118.9V 1uA 64.6V 71.4V 90.8A@8/20us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS