1.5SMB56CA
MFR.Part #
1.5SMB56CA
JLCPCB Part #
C1850428
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 108.4A@8/20us 1uA 47.8V 58.8V 99.5V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS