1.5SMB47CA
MFR.Part #
1.5SMB47CA
JLCPCB Part #
C1850448
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 129.3A@8/20us 1uA 40.2V 49.4V 83.7V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS