1.5SMB43CA
MFR.Part #
1.5SMB43CA
JLCPCB Part #
C3711569
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 140.8A@8/20us 1uA 36.8V 40.9V 76.6V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS